גלגלי שיניים 

כל אדם שחולם להקים מפעל או שכבר מנהל מפעל ורוצה לשפר ולשדרג אותו יודע היטב שהמפתח נמצא במכונות שמאיישות את המפעל. חשוב להבין שעל מנת שמכונה תוכל לפעול כמו שצריך למלא את הייעוד שלה היא חייבת בסיס יציב ומדויק, כלומר: גלגלי שיניים שייוצרו במיוחד עבורה. זה בדיוק השירות שתוכלו לקבל אצלנו בחברת אדיר תעשיות בע"מ, ואתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת. את חברתנו הקמנו אי שם בשנת 1987, מה שאומר שלא חסר לנו ידע וניסיון שנצברו עם השנים כך שגם אתם, כמו כל שאר לקוחותינו, בוודאי תצאו מרוצים מהשירות שלנו.

גלגלי שיניים

 

תפקיד גלגלי השיניים

כפי שהוזכר, מכונה לא יכולה לעבור ללא גלגלי שיניים כי הם הבסיס שלה. עבודת גלגלי השיניים אחראית על:

- הפעלת מגנון המכונה

- על הדיוק של המכונה

- על תוצאות העבודה על המכונה

זו הסיבה לכך שהם כל כך חשובים ולכן הם חייבים להיות מדויקים ולהתאים באופן מושלם למכונה עצמה. כיום ניתן לייצר גלגלים כאלה ממגוון רחב של חלקים, מיוחדים יותר או פחות, ולכן חשוב לא רק להבין את צורכי הלקוח אלא גם את צורכי המכונה שרוצים לייצר או לשפר.

הבחירה בסוג החומר שבו  נעשה השימוש בייצור גלגלי השיניים, תלוי ביישום. ניתן למצוא מגוון רב של סגסוגות מתכת, אשר מהן מייצרים גלגלי שיניים. יש שימוש רב גם בברזל וגם בפלסטיק, אך מתכות נמצאות בשימוש רב יותר היות וגלגלי שיניים המיוצרים מברזל יהיו חזקים יותר. לגלגלים אלה, יש שימושים רבים ולעיתים קרובות הם צריכים לעמוד בעומס רב ולכן, המקצועיות של מי שמייצר גלגלים אלה הינה חשובה.

יש לציין, כי גלגלים ופסי שיניים מיועדים בין היתר להעברת תנועה סיבובית או תנועה קווית וניתן למצוא מידות שונות ומגוון של גלגלי שיניים שיתאימו למטרות השונות.

 

הסוגים השונים של גלגלי שיניים

יש לדעת כי שימוש בגלגלי השיניים המיוצרים מאותו הדגם, אך בקטרים שונים, מאפשר שינוי במהירות הסיבוב ממש כמו גירים שונים. ישנם סוגים שונים של גלגלי שיניים כמו:

גלגלי שיניים סליליים – מאפשרים תנועה שקטה מהירה וחלקה, אך גלגלים שיש בהם שיניים מסודרות בזווית לכוון צירי הסיבוב, מאפשרים את הצבת הגלגל השני אם באופן מוצלב או אם באופן מקביל.

גלגלי שיניים חלזוניים-  אלה הם גלגלים שמורכבים מזחל בצורה של גליל ממש בדומה לבורג. גלגלים אלה, כוללים הגבהה ספיראלית שמשתלבת בגלגל השיניים החלזוני. מדובר על גלגלים שנעים במהירות גבוהה ומאופיינים בנעילה עצמית כאשר מנסים לסובב את הגלגל החלזוני, מה שחוסך בעלויות של ייצור מנגנונים רובוטיים או מכאניים שיש בהם מערכת בלימה נוספת.

גלגל שיניים שרשרת – ההיקף של גלגלי השיניים הללו, מורכב ממבנה מיוחד של השיניים אשר מיועד להשתלב עם שרשרת חוליות שנעות.

בין השאר, ניתן למצוא מגוון רב של גלגלי שיניים שמאפשרים את העברת התנועה גם בשינוי זווית וגם בשינוי של מהירות הסיבוב.

 

שימושים שונים בגלגלי השיניים

ניתן לראות שימושים רבים עם גלגלי השיניים כמו שימוש במנועים הידראוליים, שימוש בשערים נגררים כאשר מדובר על הנעה באמצעות פס שיניים שהוא קבוע שניתן למצוא אותו בגלגלים מטפסים כגון במעליות. על מנת למצוא מנועים שונים שמיוצרים מגלגלי שיניים יש לבחור בחברה המייצרת אותם מזה שנים. אדיר תעשיות, הינו מפעל המייצר גלגלי שיניים לכל המטרות והוא מפעל שהפך לשם דבר בנושא העיבוד השבבי.

 

שירותי אחזקה

מעבר לכך שצריך ליצור את גלגלי השיניים צריך לתחזק אותם ואת המכונות עצמן. את כל אלה תוכלו לקבל אצלנו כשירות מוביל בחברת אדיר תעשיות בע"מ כי זו בדיוק המומחיות שלנו. חשוב לנו שהמכונות במפעל שלכם תעבודנה כמו שצריך ואתם מוזמנים ליצרו עימנו קשר עוד היום לקביעת פגישה ראשונה.

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7) 1 (8)